person_outline
search

bannersokolka1

Podzimní inspirace - Truhlářské řemeslo a perníkářství

Sobota 26. 11. bude věnována v Pivovarském muzeu v Plzni truhlářskému a perníkářskému řemeslu. V rámci Podzimních inspirací si budete moci vyrobit dřevěné bedýnky. Těšit se také můžete na zdobení vánočních perníčků. To vše za pomoci zkušených lektorů, kteří vás všemu naučí.

Poslední listopadovou sobotu si pro vás Pivovarské muzeum připravilo v rámci tvůrčích dílen výrobu dřevěných bedýnek a oblíbenou a léty prověřenou aktivitu - zdobení voňavých perníčků. Krásně ozdobené perníčky budete moci ihned na místě přihlásit do tradiční Soutěže o nejkrásnější vánoční perníček. Soutěž bude trvat do 21. 12. 2016, kdy budete moci přinášet své nejpovedenější kousky přímo na recepci Pivovarského muzea. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: Tradiční vánoční perníček, Dětský perníček a Perníkový model s pivovarskou tématikou. Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 22. prosince a oceněny budou první tři místa jednotlivých kategorií. Vánoční perníčky budou následně vystaveny v expozicích muzea do 6. ledna 2017.

Následující sobotu 3.12. se bude konat poslední workshop na téma kovářské řemeslo a drátenictví.

První workshop stojí 100 Kč pro dospělou osobu, 50 Kč pro děti, studenty a seniory. Opakované vstupy pouze 50 Kč za dospělou osobu a zvýhodněné vstupné 20Kč.Posted: 2016-10-21 16:34:24