person_outline
search

bannersokolka1

Víkendový kurz malby portrétu

Vždycky, když vám někdo řekl, že jste krásní jako obrázek, doufali jste, že nemyslí ten, který jste namalovali vy? I šrámy, které na vašem sebevědomí zanechaly hodiny výtvarné výchovy, se dají ještě zahladit. Víkendový kurz vám ukáže, že i naprostý začátečník dokáže namalovat krásný portrét.

Přineste si s sebou tři portrétní fotografie (svého partnera, dětí nebo své oblíbené hvězdy) a s lektorem kurzu vyberete tu, která bude pro převedení na plátno nejlepší. Pak se pustíte do díla: vybranou fotku pod vedením lektora prokreslíte (včetně stínování), poté vytvoříte podmalbu a vyzkoušíte si lavírování. Prosvětlíte nejsvětlejší místa, a potom, co vás lektor zasvětí do tajemství, jak ředit, míchat a propojovat olej, začnete tvořit své umělecké dílo.

Lektor s vámi bude vše konzultovat a pomůže vám namíchat pleťovou barvu, vysvětlí vám, jakým způsobem malovat vlasy a jak třeba oblečení. Pod jeho odborným dohledem portrét dokončíte a naučíte se ještě, jak obraz lakovat a jak s ním obecně zacházet. Po celou dobu kurzu si budete užívat pocit, že malování je vlastně snadné a že není třeba čekat na polibek od múzy.Posted: 2016-12-07 15:39:56